Cлухати ефір:
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал

Перший канал

Cлухати ефір
Перший канал складається з інформаційно-музичних блоків, інформаційних програм і випусків, що висвітлюють найважливіші події в Україні та за кордоном, передач на громадсько-політичні, соціально-економічні теми, літературно-художніх, музичних програм, передач для дітей та юнацтва.

Другий канал "Промiнь"

Cлухати ефір

Третій канал

Cлухати ефір
Українське Радіо «Культура» (Канал духовного відродження) складається з інформаційно-аналітичних, публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважальних і музичних програм, які висвітлюють події культури і розраховані на найширші кола слухачів.

ВСРУ

Cлухати ефір
ТО "Всесвітня служба радіомовлення України" знайомить зарубіжного слухача з усім розмаїттям політичного, соціально-економічного та культурного життя України. Канал веде мовлення на закордон українською, англійською, німецькою, румунською та російською мовами.
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал
Детальніше про канал

Новини НРКУ

Прем’єра художньо-документального фільму "І я таки жив"

05-03-2015 15:22

Прес-конференція та прем’єра художньо-документального фільму "І я таки жив" відбудеться 6 березня.

Національна Радіокомпанія України, Перша Рекордингова Компанія та

Символ ТБ представляють художньо-документальний фільм «І Я ТАКИ ЖИВ».

6 березня 2015 року о 16:30 у малій (синій) залі кінотеатру "Україна" (вул. Городецького, 5) відбудеться прес-конференція та прем’єра художньо-документального фільму "І я таки жив". Акредитація не потрібна.

Учасники:  

Ада Роговцева – народна артистка України;

Олександр Денисенко – автор сценарію та режисер;

Сергій Круценко – композитор;

Тарас Аврахов – генеральний продюсер.

Прес-реліз

Наскільки життя і Божий дар Шевченка є благодатною темою для творчого осмислення, настільки вони залишаються незапитаними. У російського царату підхід був спрощений, оскільки на російський копил українець і геніальність - речі не сумісні. Совок замурував генія в пам‘ятник, щоб намертво тримати в образі полум‘яного революціонера. За новітніх часів усе мало б змінитися, та задля змін треба щось більше, ніж березневі походи на поклон до Кобзаря.

Фільм «І я таки жив» - це спроба торкнутися живого Шевченка, відкрити серце для його слова, можливо, з його допомогою з‘єднати українське минуле і майбутнє, адже він писав «і мертвим, і живим, і ненародженим землякам своїм». Щоб торкнутися Тарасової живої душі, автори стрічки намагалися розкрити поетову долю з несподіваних ракурсів, використовуючи не лише маловідомі біографічні факти чи добре відомі поетичні твори, а й художні образи Шевченка. Тому героями цього фільму стали і Шевченкова мальована Катерина і оспівана в поезіях юнка Оксана, і Шевченкові дід і батько - Іван та Григорій, і багато інших персонажів, образи яких так яскраво прописані поетом на папері і на полотні. Усі вони зі своїми історіями були частиною Шевченкового життя, а для нас, живих, нині постали у фільмі частиною долі й особистості поета. Оживляючи їх через акторські пластичні етюди, через ефекти комп'ютерної графіки, підказані самим Шевченком-маляром, через музичні твори, створені на основі поезій Кобзаря, автори спробували унаочнити драматургічну  і  музичну суголосність життя і творчості поета з нашим часом. Саме таке поєднання художнього, музичного і біографічного лягло в основу жанру художньо-документального фільму "І я таки жив!" й допомогло відтворити неповторний чар шляхетної і вразливої душі поета – душі дорогої і святої для мільйонів шанувальників генія Шевченка.

Крок на зустріч до Шевченка відбувся завдяки творчим зусиллям режисера-постановника, автора сценарію Олександра Денисенка, композитора Сергія Круценка, оператора-постановника Сергія Тахмазова, художника-постановника Інги Леві,  cупервайзера VFX Андрія Шрамка, звукорежисера Дмитра Скрипки та звукорежисера перезапису Максима Гладецького, хореографа-постановника Олексія Скляренка, режисера монтажу Володимира Морозова, генерального продюсера Тараса Аврахова. А також акторським талантам Олега Онещака в ролі Тараса Шевченка, Олексія Петухова в ролі слуги Гаврила Єфімова, Олени Фесуненко в ролі музи, Валерія Легіна в ролі ведучого, Ади Роговцевої в ролі самої себе та багатьох інших, хто поділився часточкою свого таланту.

Пропонуємо Вашій увазі поточний розклад та архів чотирьох каналів Національної радіокомпанії України:

 


Наш проект