Cлухати ефір:
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал

Перший канал

Cлухати ефір
Перший канал складається з інформаційно-музичних блоків, інформаційних програм і випусків, що висвітлюють найважливіші події в Україні та за кордоном, передач на громадсько-політичні, соціально-економічні теми, літературно-художніх, музичних програм, передач для дітей та юнацтва.

Другий канал "Промiнь"

Cлухати ефір

Третій канал

Cлухати ефір
Українське Радіо «Культура» (Канал духовного відродження) складається з інформаційно-аналітичних, публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважальних і музичних програм, які висвітлюють події культури і розраховані на найширші кола слухачів.

ВСРУ

Cлухати ефір
ТО "Всесвітня служба радіомовлення України" знайомить зарубіжного слухача з усім розмаїттям політичного, соціально-економічного та культурного життя України. Канал веде мовлення на закордон українською, англійською, німецькою, румунською та російською мовами.
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал
Детальніше про канал

Новини НРКУ

Кримськотатарський день на Українському радіо

15-05-2015 13:45

  18 травня, у День боротьби за права кримськотатарського народу – 71-ї річниці депортації кримських татар, Українське радіо проведе своєрідний марафон – більшість програм будуть присвячені темі депортації кримських татар в 1944 році, вимушеній еміграції в 2014-му та початку нового життя на материковій Україні.

        Трагічна для кримськотатарського народу історична дата 18 травня нині набуває не лише ще трагічнішого переосмислення, але потребує особливого – інакшого – висвітлення, каже головний редактор головної редакції суспільно-політичних передач Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко. Усім нам треба вчитися говорити правду щиро, без надмірного пафосу й гіпертрофованої жалоби. Саме тому стилістика людяності, співпереживання, у поєднанні з аналізом історичних подій як підґрунтям для розбудови і втілення стратегії повернення анексованого Криму, лежить в основі всіх програм, які 18 травня звучатимуть на Першому каналі Українського радіо.

        Об’єднані загальною назвою «Кримськотатарський день на Українському радіо» різножанрові та різноформатні програми насправді адресовані якнайширшому колу слухачів. Наприклад, у «Школяді», програмі для наймолодших слухачів, кримськотатарські школярі, яким цьогоріч довелося стати новачками у столичних школах, розповідатимуть про зміни у їхньому житті, нових друзів та мрії повернутися додому; з пізнавальної програми «АВС» учні середніх класів дізнаються деякі секрети кримськотатарської мови, маловідомі факти з кримськотатарської історії, а також зможуть вивчити Гімн кримськотатарського народу. Упродовж семи прямоефірних програм до спілкування зі слухачами долучаться лідери кримськотатарського народу, переселенці з тимчасово окупованого півострову та ті, хто ще залишається в Криму та має мужність протистояти російській владі. Але кожен із прямоефірних відрізків матиме вузьке тематичне спрямування: у «Порядку денному» звучатимуть звернення кримськотатарських лідерів; «Тема. Країна» поміркує над тим, де зараз живуть кримські татари і як їм уникнути асиміляції; «Тема. Інший погляд» розкаже про кримськотатарські ремесла та те, де нині шукають прихистку кримськотатарські митці; в «Українському вимірі» гортатимемо сторінки історії; учасниками «Теми. Vox Populi» зможе стати кожен слухач, охочий поміркувати про те, що є джерелом кримськотатарської сили й мужності; «Відкрита студія» дискутуватиме про доречність проведення паралелей 1944 та 2014 років в історії кримських татар, а учасники «Порядку денного. Підсумки» узагальнять поді цього дня..

         Також в ефірі буде багато кримськотатарської сучасної та народної музики, звучатимуть літературні замальовки, зокрема «Омріяний край» Лілі Хайд у виконанні кримськотатарських громадських активістів.

         «Продумуючи «Кримськотатарський день на Українському радіо», усвідомлюючи його важливість, ми водночас прагнули мінімілізувати штучний офіціоз і надмірну скорботу чи невмотивований пафос у висвітленні. Бо цей день аж ніяк не привід для шоу чи піару, але чудова можливість для того, щоб ще раз підкреслити, як важливо вміти бути людьми, вміти слухати і чути» - наголосила А. Акуленко.

Пропонуємо Вашій увазі поточний розклад та архів чотирьох каналів Національної радіокомпанії України:

 


Наш проект