Будувати мости значно цікавіше, аніж стіни. Адже в людей, де б вони не мешкали, значно більше спільного, аніж можна собі уявити. Особливо у сусідів, хоча в наш глобалізований час сусідами України можна вважати будь-яку країну світу. А спільні проблеми, як відомо, призводять до пошуку спільних шляхів вирішення. Або, принаймні, дають поштовх для роздумів.
Національна радіокомпанія України, запропонувавши нашим партнерам по Європейській мовній спілці концепцію проведення радіо-діалогів з різних питань, сподівалась на позитивний відгук. Наші сподівання виправдались.
Минулого року у спільних з нашими партнерами ефірах ми обговорювали найрізноманітніші проблеми – від того, як відіб'ється європейська фінансова скрута на долі українських заробітчан у Португалії до пошуків шляхів "утилізації" Чорнобильської зони з білорусами. З естонцями ми вели діалог про європейські перспективи України, з болгарами – про екологічні проблеми нашого спільного Чорного моря.
На жаль, реальність вносить певні корективи до наших планів. Анексія Криму, російські найманці на Донбасі - такого годі було передбачити, коли ми починали наш проект. Отже, напружена ситуація на Сході накладає глибокий відбиток на те. про що ми говоримо з нашими партнерами. Зате тепер ми щиро та впевнено маємо визнати: в України значно більше друзів, аніж ворогів.