Cлухати ефір:
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал

Перший канал

Cлухати ефір
Перший канал складається з інформаційно-музичних блоків, інформаційних програм і випусків, що висвітлюють найважливіші події в Україні та за кордоном, передач на громадсько-політичні, соціально-економічні теми, літературно-художніх, музичних програм, передач для дітей та юнацтва.

Другий канал "Промiнь"

Cлухати ефір

Третій канал

Cлухати ефір
Українське Радіо «Культура» (Канал духовного відродження) складається з інформаційно-аналітичних, публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, розважальних і музичних програм, які висвітлюють події культури і розраховані на найширші кола слухачів.

ВСРУ

Cлухати ефір
ТО "Всесвітня служба радіомовлення України" знайомить зарубіжного слухача з усім розмаїттям політичного, соціально-економічного та культурного життя України. Канал веде мовлення на закордон українською, англійською, німецькою, румунською та російською мовами.
1й канал 2й канал 3й канал 4й канал
Детальніше про канал

Оркестр народної та популярної музики НРКУ

Оркестр народної та популярної музики НРКУ

     Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, один із провідних музичних колективів нашої держави, був створений у 1929 році у Харкові – тодішній столиці України.
   Спочатку в його складі були мандоліни, лютні, гітари, домри, концертини, баяни. З 1959 року склад оркестру кардинально змінився. До нього увійшли скрипки, альти, віолончель, контрабас, бандури, цимбали, сопілка, флейта, кларнет, ударні інструменти. Згодом колектив збільшився за рахунок кобз та духових інструментів.
   У різні роки оркестр очолювали диригенти Володимир Комаренко, Микола Хіврич, Андрій Наумов, Андрій Бобир, Валерій Варакута. З оркестром також  працювали диригенти Григорій Куляба, Марк Геліс, Віктор Гуцал.
   Останні п’ятнадцять років художнім керівником і головним диригентом колективу є народний артист України Святослав Литвиненко.
   Оркестр пропагує  народну пісню та інструментальну музику, а також кращі зразки світової музичної класики.
   У репертуарі колективу багато творів композиторів – основоположників української професійної музики: Миколи Лисенка, Михайла Завадського, Семена Гулака-Артемовського, Остапа Нижанківського. Широко представлена у програмах оркестру творчість Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського, Михайла Вериківського, Андрія Штогаренка, Ігоря Шамо, Віталія Кирейка, Климентія Домінчена, Миколи Дремлюги, Олександра Білаша,  Костянтина Мяскова. У "золотому" фонді Українського радіо зберігаються записи оркестру з корифеями української оперної сцени – 3оєю Гайдай, Борисом Гмирею, Іваном Паторжинським, Марією Литвиненко-Вольгемут, Ларисою Руденко та видатними співаками  України: Дмитром Гнатюком, Євгенією Мірошниченко, Анатолієм Солов'яненком, Миколою Кондратюком, Анатолієм Мокренком, Галиною Туфтіною та іншими.
   Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України постійно збагачує репертуар творами вітчизняної та світової класики, виступає ініціатором численних  мистецьких акцій. Єдиний серед колективів такого рівня,  він розробляє і відтворює у записах та концертному виконанні унікальний і надзвичайно цікавий напрямок, який можна охарактеризувати як синтез фольклорної музичної спадщини з сучасними засобами обробки й аранжування. Прикладом такої діяльності є записи до фонду Українського радіо опери-ораторії Петра Петрова-Омельчука "Опришки" за літературним твором Гната Хоткевича, фольк-кантати Володимира Рунчака "Чумацькі пісні", оригінальних творів сучасних композиторів Володимира Шумейка, Віктора Степурка. Ці роботи отримали схвальну оцінку не тільки в Україні, а й за кордоном. Оркестр часто звертається до історичної спадщини. Репертуар колективу поповнили цикли стрілецьких та повстанських пісень, композиторів діаспори в обробках кращих майстрів аранжування .
   Оркестр народної музики Українського радіо – постійний учасник  міжнародних музичних фестивалів України, таких як "Київ Музик Фест" та "Музичні прем'єри сезону". Виступи колективу у найпрестижніших залах Києва – Національній філармонії України, Національному будинку органної та камерної музики, Національному палаці "Україна", "Українському домі" на творчих вечорах видатних композиторів і виконавців завжди схвально сприймаються слухачами.
   По-справжньому дослідницькою роботою можна назвати відновлення оркестром виконавських традицій на призабутих народних музичних інструментах – лірі, окарині, ребрі, козобасі, сопілці. Високий рівень майстерності артистів і солістів колективу заохочує композиторів до створення для оркестру нетрафаретних  творів, таких як "Концерт для кобзи" Костянтина Мяскова, "Концертино для мандоліни"  Євгена Льонка, "Романс для скрипки" та "Концерт для баяна" Анатолія Гайденка, концертні п’єси для цимбал Ісидора Бурдіна, Павла Теуту та багатьох інших.
   Останнім часом оркестр привернув увагу і закордонних шанувальників народної творчості. Зокрема, колектив з великим успіхом виступив на фестивалі, присвяченому 75-річчю Угорського радіо, який проводився за ініціативою Європейської мовної спілки, брав участь у II і III Всесвітніх форумах українців.

Пропонуємо Вашій увазі поточний розклад та архів чотирьох каналів Національної радіокомпанії України:

 


Наш проект